Fundacja Prospołeczna Poducha i grupa nieformalna „Szycie życia” w ramach projektu Od nitki do sukni – Historia Starego Widzewa. Międzypokoleniowe działania edukacyjno-artystyczne współfinansowanego z Miejskiego Programu Mikrograntów w Łodzi zapraszają na cykl wydarzeń, które pozwolą poznać tajemnice, historię i współczesność Starego Widzewa.

Pierwsza wycieczka za nami. Zerknijcie, jak było fantastycznie!

W dniu 11.09.18 klasa 4 b ze Szkoły Podstawowej 37 w Łodzi zwiedzała Ariadnę S.A. Fabrykę Nici, na kolejną wycieczkę za tydzień 18.09. wyruszy klasa 8b, a 25.09. klasa 5c. Bardzo dziękujemy Pani Monice Sternik (Kierownik Działu Marketingu Ariadna S,A, Fabryka Nici) za bardzo interesującą prezentację o fabryce nici – jej historii i współczesności  oraz za oprowadzenie po fabryce oraz Pani Paulinie Młynarskiej ( z Działu Marketingu) również za oprowadzanie po fabryce i ciekawą opowieść o produkcji nici!

Będzie również coś dla mieszkańców Widzewa i nie tylko, zapraszamy, na wspólny spacer po Starym Widzewie pierwszy w niedzielę 30.09. o godz. 11.00 wyruszymy spod Szkoły Podstawowej nr 37 ul. Szpitalna 9/11. Trasa wycieczki: Widzewska Manufaktura, dawna willa dyrektora Widzewskiej Manufaktury, Park Widzewski, Klub Sportowy Anilana, ul. Szpitalna –  dawne osiedle robotnicze, kościół  p.w. św. Kazimierza, ul. Niciarniana, Tow. Akcyjne Widzewskiej Manufaktury Niciarnianej – obecna Ariadna S.A. Fabryka Nici, dom dla pracowników fabryki nici, park im. R. Baden- Powella, Grembach, Stadion Widzew – zakończenie wycieczki około 13.00.

Dzieci i młodzież zachęcamy do zabrania aparatów fotograficznych lub telefonów, bo wykonane zdjęcia, będzie można przesłać  na organizowany w ramach projektu konkurs „Od nitki do sukni – historia i współczesność Starego Widzewa” – konkurs fotograficzny dla dzieci (6-11 lat) i młodzieży (12-15 lat).

W październiku zapraszamy również na zwiedzanie artystycznych pracowniami działających na terenie WI-MA – Zakłady Przemysłów Twórczych, szczegółowe terminy wkrótce!