Czas i przemijanie” to tytuł wystawy fotograficznej, której uroczyste otwarcie nastąpi 19 listopada br. w Domu Towarzystwa Kredytowego przy ulicy Pomorskiej 21 w Łodzi o godz. 17.00.

Wystawa jest efektem ogłoszonego wcześniej ogólnopolskiego konkursu adresowanego do młodzieży, którą pociąga fotografowanie. Patronuje jej postać wyjątkowego duszpasterza – pasjonata życia i sztuki – śp. ks. Jarosława Burskiego tragicznie zmarłego w lipcu 2011r.
Organizatorami wernisażu będącego częścią projektu „Kultura jest trendy” są: Fundacja Prospołeczna PODUCHA  oraz Towarzystwo Przyjaciół  śp. ks. Jarosława Burskiego.

Ks. Jarosław Burski był człowiekiem o wielu talentach, kochał życie i ludzi. Był twórcą legendarnego już Teatru Eden w Tomaszowie Mazowieckim oraz założycielem pierwszej w Łodzi  lokalnej rozgłośni katolickiej – Radia Emaus, późniejszego Radia Plus,  w którym pełnił funkcję dyrektora. Pracując w parafii św. Floriana w Wadlewie, zasłynął z niecodziennych akcji ewangelizacyjnych (m.in. koncertów jazzowych na cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych, Medytacji Biblijnych, wieczorów muzycznych). Konkurs i wystawa „Czas i przemijanie”  to realizacja jednej z Jego pasji, którą  ks. Jarek skutecznie  „zarażał” ludzi.

W ramach wystawy odwiedzający będą mogli obejrzeć 42 fotografie zakwalifikowane przez jury do finału. Prace  ponad  200 uczestników oceniali:  Lidia Popiel (fotograf, wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej, redaktor naczelna magazynu finelife.pl), Krzysztof Candrowicz (dyrektor Łódź Art. Center – Międzynarodowego Centrum Sztuki oraz Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi) oraz Bernard Szczuk (dyrektor OFF Out Of Schedule FashionPhilosophy Fashion Week Poland oraz dyrektor artystyczny wystawy Young Fashion Photographers Now).  Wśród zaprezentowanych zdjęć znajdą się  zarówno  te nagrodzone, jak i wyróżnione. Lista zwycięzców dostępna jest  na stronach www.pasjazycia.com oraz www.ksjarekburski.pl

Fundacja PODUCHA oraz Towarzystwo Przyjaciół ks. Jarosława Burskiego dziękują sponsorom: Koncern Unilever (Algida), BartoliniAir, Konsorcjum Polskich Biur Podróży, Triwa, CAMPIONE, Kamea, Adrian, MultiBank oraz ośrodek ArtCenter.